4 základní principy stylingu, které promění interiér k nepoznání

Moje poznatky o stylingu interiérů jsem načerpala hlavně při chystání nemovitostí na prodej. Potřebovala jsem běžný interiér v krátkém čase a za málo peněz přeměnit na „okouzlující“, do kterého se zájemci při prohlídkách zamilují.

A právě tady mi styling ukázal kouzlo, kterým se dá za pár dní s malým rozpočtem kompletně přeměnit interiér. A navíc s tím, že základ zůstává vlastně pořád stejný, i když změna je velká.

„Přeměna interiéru za krátký čas s minimálními náklady. To je to, co
vystihuje podstatu stylingu.“

Změna

To, co mě na stylingu pořád tak baví, je právě ta změna. Rozdíl PŘED a PO. Pár dní a interiér je úplně jiný, i když vlastně téměř stejný.

A o jakých změnách to konkrétně mluvím? Jsou to 4 základní principy stylingu, které vždycky v interiéru odvedou hlavní práci a zásadně ho změní.

 • změna barvy zdí
 • výměna menších kusů nábytku
 • výměna nebo doplnění osvětlení
 • výměna nebo doplnění dekorací

Nejlepší je ukázat to prakticky, a proto se podívejte, co se konkrétně změnilo tady. Devět věcí, které se v tomto konkrétním případě vyměnily a všechny vycházejí ze jmenovaných základních principů. Které to konkrétně jsou?

 • změna barvy zdí
  1. změna na neutrální barvu
 • výměna menších kusů nábytku
  2. židle,
  3. čelo postele
  4. zrcadlo
 • výměna/doplnění osvětlení
  5. světlo and zrcadlem
  6. lampa
 • výměna/doplnění dekorací
  7. přehoz
  8. dekorační polštáře
  9. menší dekorace

Velké a dražší kusy nábytku zůstaly stejné – koberec, postel, noční stolky, světla nad postelí, police a zavěšené šuplíky.

Základní změny a jiný interiér je na světě

Jsou to všechno vlastně naprosto základní a logické změny, ale je potřeba mít nejprve jasno s čím začít. Proč? Aby se na startu nevyměnil například drahý nábytek, který se měnit vůbec nemusí, protože jeho výměna nemusí zaručit ten správný efekt. Mohli byste pak skončit jako já s mým drahým designovým dobrodružstvím.

S klidem mohu říct, že takové změny ve svém interiéru s využitím stylingových pravidel, které mám vyzkoušené, taky zvládnete. A to bez interiérového designera a se zlomkem peněz, které byste utratily, když byste stylingové triky neznali.

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Zita proměňuje interiéry k nepoznání s pomocí menších úprav a doplňků. Je autorkou ebooku 10 interiérových chyb aneb proč je váš domov pořád neútulný, e-průvodce proměnou interiéru Můj WOW domov a manuálu pro dekorování interiéru Pravidla stylingu. Více o Zitě zjistíte tady >>.