4 základní principy stylingu, které promění interiér k nepoznání

Moje poznatky o stylingu interiérů jsem načerpala hlavně při chystání nemovitostí na prodej. Potřebovala jsem běžný interiér v krátkém čase a za málo peněz přeměnit na „okouzlující“, do kterého se zájemci při prohlídkách zamilují.

A právě tady mi styling ukázal kouzlo, kterým se dá za pár dní s malým rozpočtem kompletně přeměnit interiér. A navíc s tím, že základ zůstává vlastně pořád stejný, i když změna je velká.

„Přeměna interiéru za krátký čas s minimálními náklady. To je to, co
vystihuje podstatu stylingu.“

Změna

To, co mě na stylingu pořád tak baví, je právě ta změna. Rozdíl PŘED a PO. Pár dní a interiér je úplně jiný, i když vlastně téměř stejný.

A o jakých změnách to konkrétně mluvím? Jsou to 4 základní principy stylingu, které vždycky v interiéru odvedou hlavní práci a zásadně ho změní.

 • změna barvy zdí
 • výměna menších kusů nábytku
 • výměna nebo doplnění osvětlení
 • výměna nebo doplnění dekorací

Nejlepší je ukázat to prakticky, a proto se podívejte, co se konkrétně změnilo tady. Devět věcí, které se v tomto konkrétním případě vyměnily a všechny vycházejí ze jmenovaných základních principů. Které to konkrétně jsou?

 • změna barvy zdí
  1. změna na neutrální barvu
 • výměna menších kusů nábytku
  2. židle,
  3. čelo postele
  4. zrcadlo
 • výměna/doplnění osvětlení
  5. světlo and zrcadlem
  6. lampa
 • výměna/doplnění dekorací
  7. přehoz
  8. dekorační polštáře
  9. menší dekorace

Velké a dražší kusy nábytku zůstaly stejné – koberec, postel, noční stolky, světla nad postelí, police a zavěšené šuplíky.

Základní změny a jiný interiér je na světě

Jsou to všechno vlastně naprosto základní a logické změny, ale je potřeba mít nejprve jasno s čím začít. Proč? Aby se na startu nevyměnil například drahý nábytek, který se měnit vůbec nemusí, protože jeho výměna nemusí zaručit ten správný efekt. Mohli byste pak skončit jako já s mým drahým designovým dobrodružstvím.

S klidem mohu říct, že takové změny ve svém interiéru s využitím stylingových pravidel, které mám vyzkoušené, taky zvládnete. A to bez interiérového designera a se zlomkem peněz, které byste utratily, když byste stylingové triky neznali.

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Zita se specializuje na styling interiérů. Proměňuje interiéry k nepoznání s pomocí menších úprav a doplňků. Je autorkou ebooku 4 kroky k jednoduché a rychlé proměně interiéru a manuálu pro dekorování interiéru Pravidla stylingu. Více o Zitě zjistíte tady >>.