1 supertip, jak na krásné a levné obrazy do interiéru

Obrazy jsou podstatný prvek v interiéru. Je to jeden z šesti doplňků, které vždy při proměnách interiérů používám. Pokud víte jak na ně, je to i celkem levná záležitost. A přesně na to se v článku zaměříme.

Když se jedná o obrazy do interiéru při proměně, kde nechceme utrácet velké peníze, je tu několik možností, kde obrazy hledat.

KDE KOUPIT OBRAZY

První možností je samozřejmě Jysk, Ikea, Mobelix nebo jakýkoliv jiný nábytkový řetězec. Problém je, že můžete prohledat všechno možné a nemožné, a přesto nenarazíte na ten pravý obraz, který vám “sedne”.

Přeci jen se asi nechcete každý den dívat na obrazy, které vám nic neříkají a visí na zdi jen proto, abyste zaplnili prázdné stěny. 

Díky obrazům s motivem, který vám sedne, snadno navodíte atmosféru a styl, které vás vystihnou. Takové obrazy se vám budou líbit a budete se na ně rádi dívat.

Pokud máte štěstí a obraz se správným motivem najdete, a navíc vám nevadí, že nevlastníte jeden jediný originál, pak jsou obrazy z nábytkových řetězců celkem dobrá cesta.

Pokud nenajdete správný obraz v obchodech, pak nezbývá než prohledat internet. Ale aby tato cesta byla co nejjednodušší a navíc celkem levná, nekupuji obrazy, ale plakáty, které zarámuji. Nejčastěji postupuji tak, že plakáty online stáhnu a následně si je nechám vytisknout. A k tomu je perfektní Etsy.

CO JE ETSY

Etsy je internetový obchod, který se zaměřuje na prodej zboží menších prodejců. Prodejci mají na Etsy svůj obchod a nabízejí výrobky do světa včetně Česka.

Na Etsy koupíte všechno možné, naposledy jsem tu koupila stolní lampu, moje kamarádka z Fine design interier na Etsy koupila krásnou dřevěnou mapu.

Jak už jsem zmínila, na Etsy kupuji také obrazy, nebo lépe řečeno plakáty. Ale nekupuji je ve fyzické podobě. Kupuji je za pár korun v digitální podobě, a pak si je nechám vytisknout. Samozřejmě online, takže kvůli obrazům nemusím ani vylézt z domu.

MOTIV OBRAZU

Než se dostaneme k tomu, jak pořídit obrazy z Etsy a jak je tisknout, je tu jedna otázka. S jakým motivem obraz vybrat?

Ne každý přesně ví, jaké téma obrazu chce. Má to být krajina, květina, abstraktní obraz, město, pláž nebo snad jen text či úplně něco jiného a vlastně ani nevíte co? 

Pokud si nejste jisti, najděte si nejprve inspiraci. Buď na Pinterestu nebo přímo na Etsy.

INSPIRACE NA PINTERESTU

Na Pinterestu vždycky s proměnou interiérů začínám, protože je to skvělé místo, kde se inspirovat. Pro motiv obrazů tu najdete nejrůznější inspiraci.

Klíčová slova, která v souvislosti s obrazy na Pinterestu do vyhledávání zadávám jsou například:

 • wall art ideas
 • wall decoration
 • wall gallery
 • picture framing ideas
 • black and white wall decoration
 • quotes wall decoration

Pro inspiraci se můžete podívat u mě na Pinterestu na nástěnku wall decoration.

Inspiraci, jakou variantu obrazů použít (jeden obraz, více obrazů, galerii obrazů) a jak s obrazy v interiéru správně zacházet, najdete také v manuálu pro dekorování interiéru

INSPIRACE NA ETSY

Pokud vůbec neznáte motiv obrazu, který byste doma chtěli mít, zadejte na Etsy do vyhledávání „digital print” nebo “digital print wall art”. Etsy vás někam zavede podle toho, na které obrázky budete klikat. Postupně se proklikáte k motivu, který se vám bude líbit a nejdete správný obraz pro vás.

Při hledání můžete také vycházet z toho, co vás baví, a v daném tématu obrazy hledat. Do vyhledávání zadejte hlavní motiv:

 • pokud vás baví móda, vyhledejte fashion wall art set digital print,
 • příroda – forest prints, botanical prints, mountain digital print,
 • slunce a pláž – beach wall art,
 • focení – camera digital print,
 • sport – sport / bike / digital print,
 • jídlo – ice cream digital print, donut digital print,…

Pokud přesně víte, jaký obraz hledáte, zadejte co nejkonrétnější název, třeba i včetně barvy, ve které obraz chcete:

 • beach surfboard pink print, 
 • grey pamapas print (pampa je rostlina),
 • black and white forest digital print,
 • pink leaf print.

Pokud motiv obrazu nevíte, ale hledáte například obraz do určitého pokoje, zadejte do hledání typ místnosti. Když hledám obrazy do dětských pokojů – zadávám “nursery digital print“.

Pokud chcete pověsit více obrazů, zadejte například: 

 • set of 3 digital prints,
 • set of 6 digital prints,
 • wall art set,
 • gallery wall.

Ve vyhledávání vám pomůžou i klíčová slova, která jsou napsaná u každého obrazu, a která můžete zadat do vyhledávání.

etsy obrazek ice cream
zdroj Etsy

Například nedávno jsem hledala obraz do mé ložnice. Nevěděla jsem, jaký přesně typ obrazu chci, ale protože jsem pejskař, psí téma bylo jasné.

Hledala jsem klíčové slovo “dog digital print” nebo “paw print” (tlapka). Nakonec mě Etsy po 15minutovém hledání zavedlo na tyto dva obrazy, které naprosto vystihují výraz mého psa a situaci v mém interiéru.

Na začátku hledání mě ani nenapadlo, že bych si zvolila obraz s textem, ale Etsy mě sem zavedlo. Jsou to obrazy, které mě rozesmějí a přesně ke mně sedí. A ladí i barevností do mého barevně neutrálního interiéru.

Pokud nevíte, jaký motiv obrazu chcete, držte se toho, co je vám blízké, a Etsy vás při vyhledávání určitě navede.

TIP: Jestliže bojujete s výběrem barev a netušíte, jak obrazy a další doplňky sladit se zbytkem interiéru, v e-průvodci Můj WOW domov najdete detailní postup.

NÁKUP NA ETSY A TISK

Jak na nákup obrazů na Etsy a následný tisk? Ve dvou videích se podívejte na postup, jak koupit obrazy na Etsy a kde a jak je nechat vytisknout.

JAK NA OBRAZY V ETSY:

JAK A KDE TISKNOUT:

Obrazy se z Etsy stahují většinou ve formátu jpg, ale jednou jsem stáhla plakát i ve formátu pdf a tento formát do Fotolabu nešel nahrát. Pdf lze ale jednoduše zkonvertovat do jpg například zde.

Výhoda stažení plakátu online je, ať chcete velký nebo menší obraz, za stažení zaplatíte stejnou cenu. Každý obchod na Etsy má popsáno, v jakých velikostech stažené plakáty vytisknete (většinou plakát vytisknete od malých velikostí 10x12cm až po velké 60x90cm).

Po stažení plakátu už jen vyberete, kterou velikost necháte vytisknout. Cena tisku se liší podle velikosti plakátu a typu papíru.

TIP: Vytisknout si můžete i své vlastní fotografie a na zdi pak budou viset vaše nádherné fotky například s rodinným tématem. A nebojte se velkých formátů nebo galerií z více fotek jako například tady:

Jakou zvolit velikost obrazů, jak vytvořit galerii z více obrazů, jak vysoko obrazy zavěsit a jak zvolit správné místo pro obraz ve vašem interiéru vám řeknou stylingová pravidla v manuálu pro dekorování interiéru.

TIP: Pokud byste neuspěli s hledáním na Etsy, plakáty můžete také koupit na desenio.cz, kde si objednáte přímo vytisknuté plakáty s nejrůznějšími motivy.

Plakáty tu mají v mnoha motivech od moderních po klasické. Kromě plakátů seženete na Deseniu i rámy v různých barvách a velikostech, a také pasparty.

RÁMY NA OBRAZY

Obrazy se samozřejmě neobejdou bez rámů. Obrazy můžete nechat zarámovat v místním rámařství, ale kvůli ceně nejčastěji kupuji rámy v Ikee.

Výběr barev, materiálů a velikostí je v Ikee široký a velké formáty (50×70 cm nebo 60×90 cm) vycházejí cenově velmi dobře. Kromě Ikey kupuji rámy Valter v Jysku. Nejsou to jen rámy, ale zarámované obrazy, ve kterých vyměnuji plakát. Prodávají se v různých velikostech od 10×15 cm po 50×70 cm.

Někdo by mohl namítnou , že v případě plakátů z Etsy se nejedná o žádné velké umění. To je pravda, ale jak jste si o mně mohli přečíst – já řeším jednoduché a levné proměny interiéru pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou za interiér utratit statisíce. A pak je Etsy skvělým pomocníkem, kde najdete obrazy s jakýmkoliv tématem za pár korun.

Takže, myslím, že jste připraveni na styling obrazů a můžete vyrazit na online nákupy. A kdybyste si nevěděli rady s velikostí obrazů nebo výškou zavěšení, podívejte se na Pravidla stylingu.

Zita proměňuje interiéry k nepoznání s pomocí menších úprav a doplňků. Je autorkou ebooku 10 interiérových chyb aneb proč je váš domov pořád neútulný, e-průvodce proměnou interiéru Můj WOW domov a manuálu pro dekorování interiéru Pravidla stylingu. Více o Zitě zjistíte tady >>.